• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Přepište dějiny

Přepište dějiny

Martin Groman a Michal Stehlík

Martin Groman a Michal Stehlík. O dějinách, veřejném prostoru, médiích a mnohém dalším.

Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

85 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Až nastaví zrcadlo...
  Až nastaví zrcadlo...
  13. 10. 2021

  Jakou roli hrála zábava v normalizaci a co z tehdejších seriálů, soutěží a estrád jsme si podrželi i do časů porevolučních? A proč ještě dnes mají vysokou sledovanost všechny ty pitavaly a nemocnice na kraji města? Nastavili jsme svému vkusu z dob minulých patřičné zrcadlo?

 2. Logo epizody: Věčně živé dekrety
  Věčně živé dekrety
  6. 10. 2021

  Benešovy dekrety patří k českým volbám jak strouhanka k řízku. Sice jsou dávno právně vyhaslé, česko-německá deklarace za nimi udělala tečku, ale stejně je vždy někdo oživí. Tu Tomio Okamura, tu Piráti, tu Miloš Zeman, tu komunisté, tu Václav Moravec… Prostě, když nemáš téma, vraž tam dekrety.

 3. Logo epizody: Osudové volby!?
  Osudové volby!?
  29. 9. 2021

  V moderních dějinách se často volební klání prezentuje jako osudové křižovatky budoucnosti. Někdy tomu tak skutečně bylo, jindy šlo o vyhrocenou předvolební rétoriku, aby se vzápětí nesmiřitelní nepřátelé dohodli…

 4. Logo epizody: Premiéři ve stínu Hradu?
  Premiéři ve stínu Hradu?
  22. 9. 2021

  Sice jsme premiérský systém, ale všichni hledí k prezidentovi. Přitom jsme měli premiéry silné, zkušené, ale taky agenty ve službách cizí moci. A jeden to dokonce vydržel 18 let.

 5. Logo epizody: Mládí vede
  Mládí vede
  15. 9. 2021

  Mladí to rozhodnou, slýcháme před volbami. Mladí a zvláště studenti stáli skutečně u mnoha velkých dějinných zlomů. Nechyběla jim dravost, odhodlání, víra. Jak už to ale bývá, často jejich iniciační roli převzali staří machři a iluze byly v trapu.