• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Přepište dějiny

Martin Groman a Michal Stehlík
Martin Groman a Michal Stehlík. O dějinách, veřejném prostoru, médiích a mnohém dalším.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

89 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Paměť v mramoru
  Paměť v mramoru
  9. 6. 2021
  V čase výročí lidické tragédie zde pravidelně proudí řady potentátů, které sem láká nejen pieta, ale i politické body. O Lidicích, paměti, památnících a dějinách zavřených do mramoru.
 2. Logo epizody: Dějepis podle Vondrušky
  Dějepis podle Vondrušky
  2. 6. 2021
  Napsal už víc knížek než Jirásek. Prodává se jako na běžícím pásu. Jen se místo středověkých detektivek v posledních letech pustil na pole komentování současného dění se vším jeho multikulturalismem, veřejnoprávní ideologií a politickou korektností. Dějiny přitom berou za své.
 3. Logo epizody: Estébé, estébé, co si počnem bez tebe?
  Estébé, estébé, co si počnem bez tebe?
  26. 5. 2021
  Z označení estébák se za těch třicet let stalo skoro prázdné slovo. Dnes stačí, když novináři nachytají politika při nějaké nepravosti, hned jsou z toho praktiky StB a fízlování. Zamění se podstata toho, jaká StB byla, za historický příměr a je vymalováno. Nepomáhá to všechno ale těm, kteří skutečně páchali za minulého režimu zločiny?
 4. Logo epizody: Bez cenzury, bez domova
  Bez cenzury, bez domova
  19. 5. 2021
  Kdekdo, komu dneska editor sáhne na text, křičí: Cenzura! Co by tomu říkali takoví Tigrid, Peroutka a další, kteří před 70 lety zahájili československé vysílání Rádia Svobodná Evropa? Nechtěli žít pod skutečnou cenzurou, museli za svobodou slova odejít z domova. Za své slova ručili činy a životy. Ti věděli, co je cenzura.
 5. Logo epizody: Hej, panslované
  Hej, panslované
  12. 5. 2021
  Vrbětická kauza a následné vypovězení ruských diplomatů rozvášnily panslovanské běsi. Zase prý máme držet při sobě. Kdo to ale volá a v čích službách? A nebylo to všeslovanství už dávno jen prostředkem, jak rozklížit Evropu?