• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Proti Proudu

Dan Tržil
Chcete žít dobrý život? Poslechněte si, jak na to. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí?
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

87 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Vráťa Hlásek - re|design života, výchovy a vztahů
  Vráťa Hlásek - re|design života, výchovy a vztahů
  7. 6. 2021
  Vratislav Hlásek je autorem metody Osobní redesign, koučem a jeden z průkopníků přechodné pěstounské péče v Česku. Více jak 30 let pracoval s dětmi a mladými lidmi bez funkčního rodinného zázemí. Pozvání do podcastu přijal Vratislav Hlásek. Vratislav je autorem metody Osobní re|design, koučem a jeden z průkopníků přechodné pěstounské péče v Česku. V rozhovoru se věnujeme vztahům, výchově jak v kontextu minulosti,tak i vzdálené budoucnosti. Začneme u závislých vztahů a způsobů, jak s nimi pracovat. Klíčem je zodpovědnost – přebírání zodpovědnosti a proces stávání se dospělým jsou důležitými tématy celého rozhovoru. Málokdo se přetahuje o to nést zodpovědnost, ale hledat způsoby, jak být leadery není důležité jen při socializaci, ale i v dospělosti. Dozvíte se také, jak a proč musíme měnit paradigma výchovy. Rozhovor mě opravdu bavil a myslím, že v něm zazněla řada zajímavých témat. Pokud i vás rozhovor bavil, dejte mi zpětnou vazbu a pokud vás zajímá další tvorba Vráti, tak se podívejte na webu do odkazů. Partnerem podcastu je Wild&Coco – Wild&Coco nabízí unikátní fermentované produkty z kokosu v prvotřídní kvalitě. Zadejte kód _PROTIPROUDU _a k objednávce na 1000 Kč dostanete granolu zdarma.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Filip Říha - Život je pro mě hrou. Možná žijeme v simulaci, ale můžeme si to užít
  Filip Říha - Život je pro mě hrou. Možná žijeme v simulaci, ale můžeme si to užít
  21. 5. 2021
  Filip Říha stojí za projekty jako Freshbedýnky, Mladý kokos a momentálně buduje Wild & Coco. V rozhovoru probereme jak zlepšit svoje tělo a mysl, jak přistupovat k životu a najít jeho smysl. Podcast můžete sledovat i na Youtube a více informací o tomto konkrétním rozhovoru vč. odkazů na věci,které jsme zmínili najdete na webu Proti Proudu. Podcast můžete podpořit na Patreonu, HeroHero nebo hlasováním v anketě o Podcast roku

  Číst dále...

 3. Logo epizody: Jak Čupr a Havryluk budují Rohlík a Alzu (Byznysový speciál!)
  Jak Čupr a Havryluk budují Rohlík a Alzu (Byznysový speciál!)
  6. 5. 2021
  Do dalšího podcastu Proti Proudu přijali pozvání Tomáš Čupr, CEO Rohlik.cz a Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz. Tento díl vám dá nahlédnout do zákulisí budovatelů úspěšných českých firem – Alza a Rohlík. Měl jsem unikátní možnost získat a zprostředkovat vhled do myslí špičkových podnikatelů, a tak jsem chtěl tento podcast zaměřit na byznys. Podcast je sice o podnikání,ale o něco více je o mindsetu inovátorů, vizionářů a budovatelů, kteří nemají ve své mysli koncept „ne” a na jazyku výmluvy. Jestli vás byznys nezajímá, tak si stejně nenechte tento díl ujít. Partneři podcastu jsou American Academy a Heuréka podcast Tomáše Bravermana. Pokud podcast i vidět, máte možnost na Youtube.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Jakub Otipka o psychologii násilí a konfliktu
  Jakub Otipka o psychologii násilí a konfliktu
  23. 4. 2021
  Jakub Otipka je ředitel české sekce Krav Maga Global. Věnuje se oblasti bezpečnosti, a to jak její výuce pro jednotlivce, tak i pro speciální složky. Jakub také působil jako bodyguard slavných osobností – třeba u Micka Jaggera. V rozhovoru se věnujeme osobní bezpečnosti a konceptu agrese a násilí. Sice se nedozvíte pár tipů na nejlepší chvat, ale zato se díky naší konverzaci seznámíte s filosofií boje,která zachránila nejeden život. Mluvíme o šikaně a o tom, proč se nevyplácí tabuizovat téma násilí – zejména v kontextu výchovy. Uslyšíte, jestli jsme se jako společnosti povznesli nad násilí a proč často zanedbáváme vlastní intuice. Rozhovor s Jakubem začíná jeho osobním příběhem, traumatem, které ho podnítilo tomu naučit se, jak se ubránit a jak chránit druhé. Jakub působil po celém světě v rozvoji Krav Magy a svou práci se snaží zakládat na principech z vědy a neurověd. V rozhovoru uslyšíte: zda máme vrozenou tendenci být hrdinou proč u dětí netabuizovat téma násilí jak vypadá práce bodyguarda pro světové hvězdy o sociálním programování a intuici Partnerem je Miton. Sledute Proti Proudu na Instagramu - https://instagram.com/proti_proudu_podcast

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Petr Pouchlý o hrách v životě i podnikání. Jak vyhrát a neposrat se z toho.
  Petr Pouchlý o hrách v životě i podnikání. Jak vyhrát a neposrat se z toho.
  7. 4. 2021
  Petr Pouchlý alias Jezevec se špatně škatulkuje. Neexistující škatulka často vede k nejasnému a slabému intru, ale k silným a zajímavým rozhovorům. Tento rozhovor se točil kolem tří hlavních témat. Tím prvním je, jak ze svého koníčku udělat svou práci. Druhým je radikální upřímnost, pravda, otevřenost a jejich podoby a následky v našich osobních či profesních životech. Třetím tématem je štěstí,nelpění a osobní odolnost. V rozhovoru uslyšíte: proč je těžké měnit fungování firmy o důležitosti příběhů a budování komunit proč naše firma není a nemá být naší rodinou jak pracovat se svými limity o fetišizování různých druhů kvantifikace Partnerem podcastu je Miton. Pokud hledáte práci v zajímavých projektech, za kterými Miton stojí. Koukněte na aktuálně vypsané pozice.

  Číst dále...