• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Proti Proudu

Dan Tržil
Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí? Každý z nás chce v životě něčeho dosáhnout a učit se od někoho, komu se to podařilo, je jedna z nejefektivnějších cest k vlastnímu úspěchu.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

84 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: 105: Petr Pavel: Armáda není o bezduché disciplíně
  105: Petr Pavel: Armáda není o bezduché disciplíně
  16. 12. 2020
  Petr Pavel je bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky a bývalý předseda vojenského výboru NATO. V rozhovoru uslyšíte: jaká je budoucnost vojenské spolupráce NATO a EU s kým je Turecko doopravdy spojencem a proč je Rusko dobré v rozvědce jaké jsou budoucí hrozby jak se zbavovat strachu jak je to s vojenskou disciplínou Partnery podcastu jsou Fondee a Active24. Podcast můžetesledovat i na Youtube a další informace z podcastu najdete na Instagramu a Facebooku.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: 104: Ondřej Novotný: V každém z nás je bojovník
  104: Ondřej Novotný: V každém z nás je bojovník
  2. 12. 2020
  Do další epizody přijal pozvání Ondřej Novotný. Ondřej stojí společně s Pavolem Nerudou za Oktagon MMA, jehož je promotérem, ve světě bojových umění se pohybuje přes 20 let a znát ho také můžete jako moderátora, nejen show Robinsonova ostrova,ale hlavně různých sportovních přenosů. V rozhovoru uslyšíte: proč je každý bojovník jak na fungující obchodní partnerství proč se vždy vyplatí investovat do sebe jak se věci učit praxí o budoucnosti Oktagonu jak daleko je dnes e-sport Partnerem podcastu je Active24 – Sledujte seriál o internetové bezpečnosti na Facebooku a pro bezpečný hosting a webovou doménu mrkněte právě na Active24.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: 103: Josef Tětek: Co je špatně se současnými penězi?
  103: Josef Tětek: Co je špatně se současnými penězi?
  18. 11. 2020
  Josef Ťetek je ekonom a kryptoměnový analytik v TopMonks. Dlouhodobě se zajímá o podstatu peněz a je autorem knihy Bitcoin: Odluka peněz od státu a také spoluautorem podcastu Kryptokec. V rozhovoru se dozvíte: co je paradox vody a diamantů zda se naše politika řídí ekonomickými teoriemi v čem jsou bitcoiny lepší peníze co je libertariánství a dá se úplně změnit systém vyplatí se v krizi šetřit nebo utrácet Pokud chcete lépe porozumět základním ekonomickým principům,tak si nenechte tuto epizodu ujít. Dozvíte spoustu principů, které jsou relevantní nejen v ekonomii, ale budete je moci využít i ve vašich vlastních životech. Uslyšíte tak, co je napříkald: efekt utopených nákladů (sunk-cost fallacy), co jsou časové preference, jaký je vztah mezi inflací a dluhem a zda v krizi utrácet či šetřit. Partnerem podcastu je Fondee. Při registraci využijte kód Proti Proudu a máte 3 měsíce zdarma.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: 102: Radek Ptáček: Žijeme ve společnosti, která zapomněla na to, co je přirozené
  102: Radek Ptáček: Žijeme ve společnosti, která zapomněla na to, co je přirozené
  29. 10. 2020
  Radek Ptáček je profesor lékařské psychologie, klinický psycholog a psychoterapeut. V rozhovoru uslyšíte: o syndromu vyhoření a péči o svou vlastní baterku co je naučený optimismus jak vzniká a jak nás ovlivňuje náš mikrobiom jaké jsou základní charakteristiky dobrého stravování co je bloumání a proč je důležité proč je výchova o pokusech a omylech
 5. Logo epizody: 101: Libor Mattuš - Jak správně dýchat, otužovat se nebo mluvit čínsky
  101: Libor Mattuš - Jak správně dýchat, otužovat se nebo mluvit čínsky
  14. 10. 2020
  Libor je biohacker, kouč, mentor, instruktor dechu, chladové expozice, bojových umění. Spoluzakladatel Code of Life a tlumočník čínštiny. V rozhovoru zjistíte: jak si najít cestu k biohackingu ? proč má smysl nepodávat 100% fyzické výkony? jak změnit vlastní dech a jaké to může mít dopady na váš život? tipy na efektivní učení se jazyků? bude Čína dalším světovým hegemonem? V tomto podcastu si povídáme o biohackingu,který vám jistě nemusím představovat. Ostatně, biohacking vám přiblíží Libor Mattuš. Sám jsem celoživotním fanouškem sebeexperimentace a hledání limitů vlastního psychického i fyzického výkonu, proto jsem se těšil na rozhovor s Liborem, který se věnuje mnohým z otázek, na které jsem narazil během vlastní sebeexperimentace. V rozhovoru se tak třeba dozvíte, jaké návyky má zběhlý biohacker. Uslyšíte, jak se Libor dostal k biohackingu, ale i k jiným aktivitám, kterým se dnes věnuje – východní a především čínská bojová umění, studium a výuka cizích jazyků. Část rozhovoru strávíme u důležitosti dýchání, a s Liborem probereme jednoduchá a efektivní dechová civičení, která jsou částečně převzatá z tradic východních náboženství a meditačních technik – což je téma, kterého se také dotkneme. Podcast ale nebude pouze o optimalizaci fyzické kondice, budeme si povídat i o tom, jak pracovat s mentálním výkonem a to hlavně v kontextu studia jazyků. Pokud máte náklonost ke studiu jazyků, dlouho s cizím jazykem zápasíte nebo se chcete namotivovat do studia nového jazyka, tak vás Libor určitě inspiruje tipy, které nasbíral během let studia čínštiny, ale taky setkáváním se se světově známými polygloty. Partnery podcastu jsou Mutumutu – Zdravé životní pojištění. První životní pojištění bez pojišťováckých manýrů. Srozumitelné. Online. Vyplácí poctivě a bez nesmyslných výjimek. A odměňuje vás, když žijete zdravě. ČSOB - Jejich podcast Buďte v obraze jsou kvalitní podcastové rozhovory moderované Lenkou Vahalovou a Tomášem Sedláčkem. V jednom z nedávných dílů představili službu ČSOB Drobné, díky které můžete začít investovat s drobnými.

  Číst dále...