• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Redneck

Redneck

Redneck

Redneck je podcast Matěje Schneidera o politice Spojených států. Nejen o té vrcholové probíhající mezi Bílým domem, Kongresem, lobbisty a thinktanky ve Washingtonu DC, ale i o té lokální v jednotlivých státech a o organicky vznikajích hnutích – USA zespoda i svrchu. Podcast vzniká za podpory komentářového webu A2larm a projektu Voxpot.

Apple Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

85 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Redneck #65: Floridský triumf republikánů i středozápadní debakl. Jak dopadly americké volby
  Redneck #65: Floridský triumf republikánů i středozápadní debakl. Jak dopadly americké volby
  22. 11. 2022

  Proč se americké volby dopočítávají tak dlouho? Republikáni vyhráli těsnou většinou ve Sněmovně reprezentantů, vyhráli ale volby? Co značí jejich úspěchy na Floridě a co naopak může za debakly demokratů v New Yorku? A co na to všechno Donald Trump? To se dozvíte v dnešním Rednecku.

 2. Logo epizody: Redneck #64: Američané jdou k volbám. Demokraty táhne ke dnu ekonomika
  Redneck #64: Američané jdou k volbám. Demokraty táhne ke dnu ekonomika
  8. 11. 2022

  Co je charakteristické pro takzvané midtermové volby? Co určovalo letošní kampaň před volbami do Kongresu? Jakých přešlapů se dopouštěli demokraté a proč republikáni podle průzkumů vyhrávají tak trochu kontumačně? O čem se hlasuje v v lokálních referendech a co se dá čekat po volbách? To všechno se dozvíte v novém dílu Rednecku.

 3. Logo epizody: Redneck #63: Kdo je Dark Brandon a co během léta prosadili američtí demokraté?
  Redneck #63: Kdo je Dark Brandon a co během léta prosadili američtí demokraté?
  28. 9. 2022

  Které zákony se podařilo demokratům prosadit? Jak to že senátor Joe Manchin, který dosud blokoval velkou část agendy Joea Bidena, změnil názor? Proč má takzvaný Inflation Reduction Act zavádějící název? Jak je to se studentskými dluhy? Kdo je Dark Brandon a nepřehánějí to demokraté s oslavami? To všechno se dozvíte v novém dílu Rednecku. ► Líbil se vám tento díl Rednecku? Podpořte jeho vznik na

 4. Logo epizody: Redneck #62: Konzervativní úroda u amerického Nejvyššího soudu. K čemu všemu se odhodlal?
  Redneck #62: Konzervativní úroda u amerického Nejvyššího soudu. K čemu všemu se odhodlal?
  5. 8. 2022

  Americký Nejvyšší soud vydal na sklonku svého aktuálního úředního období celou smršť velmi konzervativních rozhodnutí, která mění výklad amerického práva nejen ve věci interrupcí, ale i práv policie, regulace zbraní, ochrany životního prostředí a administrativních práv federální správy nebo odluky církve a státu. Všechny tyto případy rozebírá dnešní díl podcastu Redneck.

 5. Logo epizody: Redneck #61: Tragédie v Uvalde, Highland Parku a zapeklitý problém amerických zbraní
  Redneck #61: Tragédie v Uvalde, Highland Parku a zapeklitý problém amerických zbraní
  6. 7. 2022

  Co přesně se stalo v Uvalde a Highland Parku? Jak to, že během texaské tragédie tak selhala policie? Proč během svého zásahu policisté tak otáleli a místo na střelce se soustředili na pacifikaci vystrašených rodičů? Co mají střelby v Uvalde a v Highland Parku společného a v čem se naopak liší? A jde vůbec problém, který mají Spojené státy s obrovským množstvím úmrtí střelnou zbraní, vyřešit? O tom