• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Redneck

Redneck

Redneck

Redneck je podcast Matěje Schneidera o politice Spojených států. Nejen o té vrcholové probíhající mezi Bílým domem, Kongresem, lobbisty a thinktanky ve Washingtonu DC, ale i o té lokální v jednotlivých státech a o organicky vznikajích hnutích – USA zespoda i svrchu. Podcast vzniká za podpory komentářového webu A2larm a projektu Voxpot.

Apple Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

85 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Redneck #62: Konzervativní úroda u amerického Nejvyššího soudu. K čemu všemu se odhodlal?
  Redneck #62: Konzervativní úroda u amerického Nejvyššího soudu. K čemu všemu se odhodlal?
  5. 8. 2022

  Americký Nejvyšší soud vydal na sklonku svého aktuálního úředního období celou smršť velmi konzervativních rozhodnutí, která mění výklad amerického práva nejen ve věci interrupcí, ale i práv policie, regulace zbraní, ochrany životního prostředí a administrativních práv federální správy nebo odluky církve a státu. Všechny tyto případy rozebírá dnešní díl podcastu Redneck.

 2. Logo epizody: Redneck #61: Tragédie v Uvalde, Highland Parku a zapeklitý problém amerických zbraní
  Redneck #61: Tragédie v Uvalde, Highland Parku a zapeklitý problém amerických zbraní
  6. 7. 2022

  Co přesně se stalo v Uvalde a Highland Parku? Jak to, že během texaské tragédie tak selhala policie? Proč během svého zásahu policisté tak otáleli a místo na střelce se soustředili na pacifikaci vystrašených rodičů? Co mají střelby v Uvalde a v Highland Parku společného a v čem se naopak liší? A jde vůbec problém, který mají Spojené státy s obrovským množstvím úmrtí střelnou zbraní, vyřešit? O tom

 3. Logo epizody: Redneck #60: Jak probíhají americké primárky?
  Redneck #60: Jak probíhají americké primárky?
  2. 6. 2022

  Je nadvláda Donaldat Trumpa nad republikány skutečně tak pevná, jak se zdá? Jakou cenu má jeho podpora republikánských kandidátů? Proč jeho sílu problematizují volby guvernéra v Georgii? Proč republikánský kandidát na guvernéra Pensylvánie troubil při zahájení kampaně na šofar a co má společného s církví, která během liturgie používá pušky? A jak si demokraté vrážejí navzájem dýky do zad? To

 4. Logo epizody: Redneck #59: Pár postřehů k americkému boji o potraty
  Redneck #59: Pár postřehů k americkému boji o potraty
  13. 5. 2022

  Únik informací z Nejvyššího soudu upozornil americkou veřejnost na blížící se rozsudek, který v zemi naprosto vychýlí reprodukční politiku ze zajetých kolejí uplynulého půlstoletí. Jaké může mít rozhodnutí politické dopady, rozebírá dnešní Redneck.

 5. Logo epizody: Redneck #58: Kdo je Chris Smalls? Odborářská výhra v Amazonu může pokračovat ve Starbucks
  Redneck #58: Kdo je Chris Smalls? Odborářská výhra v Amazonu může pokračovat ve Starbucks
  21. 4. 2022

  Proč je výhra Chrise Smallse a jeho kolegů tak signifikantní? Proč se rozhodli nevyužít stávajících odborových struktur a proč jejich boj zdaleka nekončí? V čem jsou inspirací pro zaměstnance Starbucksu a v čem varováním jejich nadřízených? A proč v boji za odbory v Amazonu alespoň prozatím selhali američtí politici? O tom všem je dnešní díl podcastu Redneck.