• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Studio N

Deník N
Studio N je zpravodajsko-publicistický podcast Deníku N. Aktuální témata, investigativní žurnalistika, jízlivé poznámky. Moderuje Filip Titlbach
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

92 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Krize čtvrtiny života. Proč je tak těžké dospět?
  Krize čtvrtiny života. Proč je tak těžké dospět?
  14. 5. 2021
  I když se o ní tolik nemluví, krize čtvrtiny života dokáže být stejně intenzivní jako krize středního věku. Rozdíl mezi nimi je ale zřejmý, zatímco padesátníci se touží zbavit stereotypu, u dvacátníků se svět, který měl pevné hranice, rozpadl na miliony možností. Tématu se věnovala Karolína Klinková, která je hostem podcastu.
 2. Logo epizody: Vědci čelí nové společenské zodpovědnosti
  Vědci čelí nové společenské zodpovědnosti
  13. 5. 2021
  Mění očkování lidskou DNA? Způsobují vakcíny neplodnost? Covidová epidemie staví vědce před nový typ odpovědnosti: jejich práci zneužívají výrobci fám a hoaxů častěji, než by se zdálo. Ve Studiu N se nad problémem a jeho řešením zamýšlí vědecký novinář Petr Koubský.
 3. Logo epizody: Proč se vyostřil konflikt mezi Izraelci a Palestinci
  Proč se vyostřil konflikt mezi Izraelci a Palestinci
  12. 5. 2021
  Násilné střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu vyústily v raketové útoky palestinského radikálního hnutí Hamás proti Izraeli. Židovský stát odpověděl několika stovkami vzdušných úderů na Pásmo Gazy, k jehož hranici také přesouvá tanky. Počet mrtvých stoupá na obou stranách, městy se rozeznívají sirény. Proč se konflikt vyostřil až do současné podoby?Hostem podcastu je expert na Blízký východ novinář Břetislav Tureček.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Prezident ví o Vrběticích déle, než tvrdil
  Prezident ví o Vrběticích déle, než tvrdil
  11. 5. 2021
  Prezident Miloš Zeman se o ruské účasti na výbuchu ve Vrběticích oficiálně dozvěděl už 7. dubna, tedy o více než týden dříve, než sám veřejně tvrdil. Informace o zapojení ruské vojenské rozvědky GRU musel mít také bývalý šéf analytiky BIS Jiří Rom, který na Hradě od loňska pracuje. Ten má ale i vůči hlavě státu povinnost mlčenlivosti. Téma pro investigativního reportéra Deníku N Lukáše Prchala.
 5. Logo epizody: Střet zájmů ministra Arenbergera
  Střet zájmů ministra Arenbergera
  10. 5. 2021
  Ministr zdravotnictví Petr Arenberger je nejen známý kožní lékař, ale také zdatný podnikatel. Jak zjistil Deník N, působí v několika soukromých firmách, které se zabývají dermatologií. Arenberger zároveň šéfuje odborné společnosti, která pojišťovnám doporučuje, jaké metody v dermatologii mají platit. O svém pátrání mluví v pondělním podcastu reportérky Deníku N Iva Bezděková a Zdislava Pokorná.