82 %
Zatímco ruská propaganda informuje o rozsáhlé ukrajinské protiofenzivě, ukrajinští vojáci vzkazují s prstem na rtech okupantům jediné: Psst. Kdo vyhrává válku o nervy? Filip Titlbach se ptá Petry Procházkové a Jana Wirnitzera.
Hodnota Twitteru po půl roce působení Elona Muska klesla na třetinu. Podle dostupných dat na této síti rapidně roste počet dezinformací. A také se ukazuje, že jde Muskův Twitter na ruku autoritářským režimům. Co tím vším Musk sleduje? Vítek Svoboda mluví se zpravodajkou Deníku N ve Spojených státech Janou Ciglerovou.
Česko má nové ústavní soudce. Senát v tajném hlasování schválil nominace všech tří kandidátů Petra Pavla. Josef Baxa, Daniela Zemanová a Jan Wintr prošli hlasováním v horní komoře a dostali doporučení od pléna. Proč jejich zvolení provázely komplikace? A jakou roli budou zastávat? Filip Titlbach se ptá reportérky Deníku N Zdislavy Pokorné.
Víkendové šarvátky na afghánsko-íránské hranici přinesly mrtvé, zraněné a velké vzrušení v Kábulu i Teheránu. Na vině je mimo jiné řeka Hilmand. Řeka, která je životně důležitá jak pro afghánské, tak pro íránské zemědělce. Bez její vody hrozí hladomor. Války o vodu jsou realitou v mnoha oblastech světa. Čeká podobný scénář i nás? Hostem Filipa Titlbacha ve Studiu N je politický geograf Michael
Moskva oznámila sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Žádá, aby Ukrajina uznala ruštinu za státní jazyk, vzdala se snahy o vstup do Severoatlantické aliance i do Evropské unie. Kyjev už Moskvě odpověděl svými podmínkami. Jde Putinovi opravdu o mír? A jak by měla Ukrajina zareagovat? Vítek Svoboda mluví se zahraniční reportérkou Deníku N Petrou Procházkovou.