• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Podcast Vinohradská 12

Podcast Vinohradská 12

Český rozhlas

Nestíháte sledovat nové události? Noviny a sociální sítě jsou plné jmen a fotek a vy nevíte proč? Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 vysvětlí aktuální témata v souvislostech. Najdete také na našem zpravodajském webu iRozhlas.cz a v podcastových aplikacích.

Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

83 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Olympiáda, kterou svět neviděl
  Olympiáda, kterou svět neviděl
  27. 7. 2021

  Bez diváků a za dodržování přísných hygienických opatření se v Tokiu odehrávají letní olympijské soutěže. Atmosféra je ale úplně jiná než během předchozích soutěží pod pěti kruhy. Ztrácejí hry spolu s diváky i svého ducha? A jak vypadá tokijská „bublina“? Hostem Vinohradské 12 je vedoucí sportovní redakce Radiožurnálu Miroslav Bureš.

 2. Logo epizody: V září to bude jízda. Předvolební kampaň očima Petra Honzejka
  V září to bude jízda. Předvolební kampaň očima Petra Honzejka
  26. 7. 2021

  I když se o prázdninách získává pozornost voličů hůř než během zbytku roku, rozjíždí se postupně předvolební kampaně. Premiér Andrej Babiš z hnutí ANO představil novou knihu, Jana Maláčová z ČSSD s dvojkou pražské kandidátky Matějem Stropnickým vyrazili do soukromé firmy s inspektory práce. Které politické straně se zatím daří vést nejefektivnější předvolební kampaň? Kdo naopak sklízí spíš

 3. Logo epizody: Datový novinář a jeho pětiletá bitva o informace
  Datový novinář a jeho pětiletá bitva o informace
  12. 7. 2021

  Pět let poté, co novinář iRozhlasu požádal o informace českou policii a ta si za ně řekla o 26 milionů korun, vyslal Ústavní soud státní správě důležitý vzkaz. Policie si podle něj nemůže říct o milionový poplatek, který přístup k informacím prakticky znemožňuje. Naopak by úřady mající povinnost informace poskytovat měly být veřejnosti mnohem nápomocnější. Jak zásadní význam může rozhodnutí mít?

 4. Logo epizody: Boj o maďarský anti-LGBT zákon
  Boj o maďarský anti-LGBT zákon
  9. 7. 2021

  Mezi Bruselem a Budapeští roste napětí kvůli spornému zákonu namířenému proti LGBT komunitě. Čím konzervativní maďarský premiér obhajuje nutnost zákona, který kritikové označují za diskriminační? Proč se Orbán vymezuje právě skrze toto téma? Hostem Vinohradské 12 je maďarská politoložka Eszter Kovátsová.

 5. Logo epizody: „Ryzlink tornádový.“ Jak vinaři čelí následkům katastrofy
  „Ryzlink tornádový.“ Jak vinaři čelí následkům katastrofy
  8. 7. 2021

  Vinaři z jižní Moravy sčítají škody napáchané červnovým tornádem. Jak na ně přírodní katastrofa dolehla? Bude k nápravě stačit pomoc, kterou zemědělcům nabízí stát? A jak se může změnit podoba vinařských obcí postižených živlem? Hostem Vinohradské 12 je brněnská reportérka ČRo Štěpánka Kadlečková.