• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Podcast Vinohradská 12

Český rozhlas
Nestíháte sledovat nové události? Noviny a sociální sítě jsou plné jmen a fotek a vy nevíte proč? Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 vysvětlí aktuální témata v souvislostech. Najdete také na našem zpravodajském webu iRozhlas.cz a v podcastových aplikacích.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

94 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Příliš málo, příliš pozdě?
  Příliš málo, příliš pozdě?
  4. 3. 2021
  České zdravotnictví se potýká se zatím největším tlakem epidemie covidu-19. Poslední dny přinesly rekordní čísla pacientů ve vážném stavu i celkově hospitalizovaných. Zároveň se ale rozjíždí povinné testování ve firmách. Nový impuls dostává se zapojením praktických lékařů i očkování. Kde se teď Česko nachází v boji s epidemií? Lenka Kabrhelová mluví s lékařem a ekonomem Pavlem Hroboněm,členem výzkumného týmu Centra pro modelování biologických a společenských procesů (BISOP).

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Konec politických ambicí Nicolase S.?
  Konec politických ambicí Nicolase S.?
  3. 3. 2021
  Tříletý trest vězení, z toho jeden rok nepodmíněně, nařídil pařížský soud bývalému prezidentovi Francie Nicolasi Sarkozymu. Podle zatím nepravomocného verdiktu se někdejší prezident zapojil do korupce a obchodování s politickým vlivem. Co zásadní milník odsouzení bývalé hlavy státu pro Francii znamená? Jak korupční schéma vypadalo? A kam Francii Sarkozyho prezidentská éra vlastně posunula?
 3. Logo epizody: Česko v omezeném pohybu
  Česko v omezeném pohybu
  2. 3. 2021
  Obyvatelé Česka si zvykají na nový, přísnější pandemický režim. Policie od pondělí namátkově kontroluje pohyb lidí po celé zemi, hlídkuje i na 500 stanovištích na významných dopravních spojích. Přidat se k policistům mají i armádní posily. Jak kontroly v praxi vypadají? Jak lidé nová opatření dodržují? A jaké sankce za případné porušování hrozí?
 4. Logo epizody: 3 svědectví z covidových oddělení
  3 svědectví z covidových oddělení
  1. 3. 2021
  Rok po zaznamenání první nákazy covidem-19 stojí Česko na prahu skutečné zatěžkávací zkoušky. Počet pozitivních případů rapidně narůstá, přibývá i obětí - za celý rok podlehlo nemoci na dvacet tisíc lidí. Nemocnice varují, že se blíží úplnému vyčerpání kapacit. Ve Vinohradské 12 mluvíme se třemi zdravotníky z nejpostiženějších regionů Česka, kteří se už měsíce pohybují v těsné blízkosti covidu.Jak vypadá situace z jejich perspektivy? A jak vypjatým chvílím v zaměstnání čelí?

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Koronakrizový manažer AB
  Koronakrizový manažer AB
  26. 2. 2021
  V Česku by se znovu měla zpřísňovat protiepidemická pravidla - vláda jejich podobu připravila po několika dnech dlouhých a místy velmi vyhrocených debat. Co se během nich dělo? A co nám prozrazují o krizovém managementu, který vede premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš? O tom mluvíme s Václavem Dolejším, politickým reportérem serveru Seznam Zprávy a spoluautorem podcastu Vlevo Dole.