• Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Podcast Vinohradská 12

Podcast Vinohradská 12

Český rozhlas

Nestíháte sledovat nové události? Noviny a sociální sítě jsou plné jmen a fotek a vy nevíte proč? Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 vysvětlí aktuální témata v souvislostech. Najdete také na našem zpravodajském webu iRozhlas.cz a v podcastových aplikacích.

Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

86 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Tři čeští zápasníci a příběh napadené thajské aktivistky
  Tři čeští zápasníci a příběh napadené thajské aktivistky
  3. 12. 2021

  Francouzský soud minulý týden odsoudil tři Čechy za napadení thajské opoziční aktivistky. Podle zjištění Radiožurnálu je mezi nimi i držitel parlamentní medaile za zásluhy v bojovém umění Petr Donátek. Podle thajské opozice existuje podezření, že trojice mohla být najatá k zastrašení oponentů thajské vlády. Kam až případ může vést? Hostem Vinohradské 12 je reportér Radiožurnálu Martin Balucha.

 2. Logo epizody: Nečitelný bankéř míří do vlády
  Nečitelný bankéř míří do vlády
  2. 12. 2021

  Nominace bankéře Jozefa Síkely na post ministra průmyslu a obchodu vyvolává otazníky ohledně jeho chybějící politické zkušenosti. S čím do nové vlády přichází? A jak velkým problémem může být to, že za sebou nemá praxi ve stranické politice? Hostem Vinohradské 12 je novinář a komentátor Aktuálně.cz David Klimeš.

 3. Logo epizody: Varianta omikron: důvod k panice?
  Varianta omikron: důvod k panice?
  1. 12. 2021

  Rostoucí počet zemí hlásí případy onemocnění nově zjištěnou variantou koronaviru. Podle některých informací mohl být omikron v Evropě dokonce dřív, než se myslelo. Co všechno o variantě zatím víme? A jak nebezpečná může být? Ve Vinohradské 12 mluvíme s reportérem Radiožurnálu Matějem Skalickým.

 4. Logo epizody: Long covid – kdo a jak trpí a co s tím?
  Long covid – kdo a jak trpí a co s tím?
  30. 11. 2021

  Až třetina pacientů, která prodělala covid, hlásí dlouhodobé následky. Kam nás v poznání dopadů covidu posouvají nejnovější data lékařů královéhradecké fakultní nemocnice a dalších pracovišť? Jaké části našeho organismu postihuje takzvaný dlouhý covid nejvíce? Hostem Vinohradské 12 je reportérka iRozhlas.cz Dominika Kubištová.

 5. Logo epizody: Memorial u soudu. Kdo a jak bude vyprávět ruskou historii?
  Memorial u soudu. Kdo a jak bude vyprávět ruskou historii?
  29. 11. 2021

  Lidskoprávnímu hnutí Memorial, které se snaží vyplňovat bílá místa ruské historie, hrozí likvidace ze strany úřadů. Proč se jedna z nejrespektovanějších organizací v zemi stala trnem v oku vládě prezidenta Vladimira Putina? A co všechno soudní proces prozrazuje o povaze současné státní moci? Hostem Vinohradské 12 je zpravodajka ČRo v Moskvě Ivana Milenkovičová.