• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Vlevo dole

Seznam Zprávy
Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

75 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Sešup Sjezdaře Hamáčka. Od naděje strany ke špionážním hrám
  Sešup Sjezdaře Hamáčka. Od naděje strany ke špionážním hrám
  12. 5. 2021
  Političtí reportéři Seznam zpráv Václav Dolejší s Lucií Stuchlíkovou se v podcastu Vlevo dole soustředí na jediný aspekt celé kauzy: Co se stalo s dvaačtyřicetiletým politikem, který se svými zahraničními zkušenostmi a jazykovými dovednostmi kdysi platil za velkou naději sociálních demokratů? „Já za tím cítím prezidenta Zemana, který tlačí šéfa ČSSD do ruského dobrodružství. Hamáček na tohle spojenectví vsadil,vždyť mu už jednou přineslo úspěch, když s Hradem a Jaroslavem Tvrdíkem loni na jaře jako spasitel v červené mikině přivezl roušky a respirátory z Číny, když jich byl nedostatek. Asi si teď řekli - proč to teď nezopakovat s ruským Sputnikem?“ míní Václav Dolejší. Jan Hamáček posiluje pouto s prezidentem Zemanem už delší dobu a zrovna v době, kdy jím vedená ČSSD oslabuje a hrozí jí, že v říjnových volbách zmizí z Poslanecké sněmovny. Proto Hamáček otočil kormidlem prudce doleva a oponentů, kteří mají jiný názor a dovolují si šéfa strany veřejně kritizovat, se nemilosrdně zbavuje - odvolal Tomáše Petříčka z postu ministra zahraničí nebo hejtmana Martina Netolického z dozorčí rady České pošty. „Tyhle vnitrostranické čistky jsou hodně překvapivým chováním, protože k Janu Hamáčkovi vždy spíše patřil oportunismus. On se dokázal domluvit s každým, ve straně vycházel s Paroubkem, Rathem i Sobotkou. A doutnající konflikty se vždy snažil spíše utlumit než eskalovat,“ míní Lucie Stuchlíková. Někteří poslanci ČSSD kriticky vyprávějí o svém šéfovi, že ho politika přestala bavit, že vyhořel, zpohodlněl a ztratil disciplínu. Což po roce v čele Bezpečnostní rady státu a každodenním stresu v boji s epidemií může být pochopitelné, méně pochopitelné už je, že nechce opustit své předsednické křeslo. **Kde narazil Jan Hamáček na svoje limity? A musí vám to jít na lyžích, abyste získali přezdívku Sjezdař? To všechno se dozvíte v aktuální epizodě politické talkshow Vlevo dole. ** --------------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), repotéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci. Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz. Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Nízké daně a národní opeřenec. Koalice Spolu představila program
  Nízké daně a národní opeřenec. Koalice Spolu představila program
  5. 5. 2021
  Vsadili byste si na to, že Spolu dají Česko dohromady? Političtí reportéři Seznam Zpráv v aktuální epizodě podcastu Vlevo dole rozebírají čerstvě představený program jedné z opozičních koalic.
 3. Logo epizody: Opozice míří na Babiše. Ale možná trefí sama sebe
  Opozice míří na Babiše. Ale možná trefí sama sebe
  28. 4. 2021
  Vypovědět důvěru, nebo rozpustit Sněmovnu? Téma, které tento týden hýbe českou politickou i podcastem Vlevo dole Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové.
 4. Logo epizody: Čučkaři, útoky na zboží a kamufláže. Jak míchá kauza Vrbětice českou politikou?
  Čučkaři, útoky na zboží a kamufláže. Jak míchá kauza Vrbětice českou politikou?
  21. 4. 2021
  Postoje a reakce českých politiků po odhalení bezprecedentního terorismu ruských špionů ukázaly, kde kdo stojí a oč hraje. Téma, které rozebírají političtí reportéři Václav Dolejší s Lucií Stuchlíkovou v podcastu Vlevo dole.
 5. Logo epizody: Hamáčkovy ministerské rošády. Kdo povede českou diplomacii?
  Hamáčkovy ministerské rošády. Kdo povede českou diplomacii?
  14. 4. 2021
  Máme za sebou týden divoké vládní rošády. Situace se mění každou hodinu a padá spousta nových jmen, o nichž jste ještě nedávno neslyšeli. Rozbor nabízí duo Stuchlíková a Dolejší v podcastu Vlevo dole.