Yatta | Podcast o Japonsku

Daniel Šácha
Zajímáte se o Japonsko? Nejste v tom sami. Pravidelné týdenní novinky ze země samurajů prokládám tematickými podcasty o všem, co je dobré znát – ať už vyrážíte na svou první cestu, nebo jsou pro vás japonské ostrovy druhým domovem.
Web RSS 

Seznam epizod

 1. Minutové Japonsko #48: ANA ztrácí peníze
  22. 10. 2020
  Magnetické šinkanseny - Co chystá Suga - Hororový výběr. Novinky z Japonska 48. Do dvou minut. Výběr je na mně, poslech na vás. >>> ROZŠÍŘENOU VERZI PODCASTU si můžete poslechnout na Patreonu: www.patreon.com/yattacz Čtěte. Černé na bílém: ----- Šinkansen fičí 500: https://www.novinky.cz/veda- skoly/clanek/japonsky-vlak-letel-rychlosti-pres-500-km-h-pro-cesko-zatim- stale-vzdaleny-sen-40339822 ANA ztrácí letadla i peníze: https://japantoday.com/category/business/update1-pandemic-hit-ana-expects- record-net-loss-of-around-530-bil.-yenSugova politika: https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20201021_26/ Hororový výběr: https://www.japantimes.co.jp/culture/2020/10/21/films/top-10-j-horror-movies/ A song na závěr je cover songu No.1. Kany Nišino od Kobasolo a Lefty Hand Cream: https://youtu.be/kImpWphugRY (video, 4 minuty) Více o Japonsku si můžete přečíst na mém webu yatta.cz. --- Velké díky mým Patronům, kteří vydávání podcastů podporují: McMichal, Roman Věžník, Marek Ostrčil, Agáta Vřeská, Jan Onesork, Jan Petřík, Adéle Havlová a hlavně pak Lucie Koubek a Iva Pichlíková. Jste nejlepší!

  Číst dále...

 2. Minutové Japonsko #47: Turisti až v dubnu
  15. 10. 2020
  Nová ponorka - Poslední sumó turnaj - Japonské dny se ruší. Novinky z Japonska 47. Do dvou minut. Výběr je na mně, poslech na vás. >>> ROZŠÍŘENOU VERZI PODCASTU si můžete poslechnout na Patreonu: www.patreon.com/yattacz Čtěte. Černé na bílém: ----- Kjóto nejlepší město: https://soranews24.com/2020/10/14/kyoto-voted-as-the-best-big-city-in-the- world-by-international-travelers-beating-out-tokyo/ Nová ponorka: https://japantoday.com/category/national/japan's-new-submarine-unveiled-amid- china's-assertiveness Otevírání hranic: https://simpleflying.com/japan- international-travel/Poslední sumó: https://english.kyodonews.net/news/2020/09/0463d262e625-sumo-shodai-earns- promotion-to-ozeki-after-winning-1st-title.html https://www.japantimes.co.jp/sports/2020/10/07/sumo/sumo-fans-plenty-look- forward-coming-weeks/ Zrušené Japonské dny https://www.facebook.com/japonskedny/posts/1672533136260371 A song na závěr je Lucky od Lucie,Too: https://youtu.be/gHsUaS9r5R8 (video, 2 minuty) Více o Japonsku si můžete přečíst na mém webu yatta.cz. --- Velké díky mým Patronům, kteří vydávání podcastů podporují: McMichal, Roman Věžník, Marek Ostrčil, Agáta Vřeská, Jan Onesork, Jan Petřík a hlavně pak Lucie Koubek a Iva Pichlíková. Jste nejlepší!

  Číst dále...

 3. Yatta #09 - Fenomén Pokémon
  12. 10. 2020
  Pokémon manga je díky Nakladatelství CREW konečně k dostání taky v češtině! V tomhle speciálním podcastu vám povím, jak tenhle fenomén vlastně vznikl a jestli vůbec stojí za to si komiks pořídit. Delší verze povídání jako článek na blogu: https://www.yatta.cz/2020/10/pokemon-manga/ Staňte se Patronem a podpořte další tvorbu podcastů: www.patreon.com/yattacz Více o Japonsku si můžete přečíst na mém webu yatta.cz. --- Velké díky mým Patronům, kteří vydávání podcastů podporují: McMichal, Roman Věžník,Marek Ostrčil, Agáta Vřeská, Jan Onesork, Jan Petřík a hlavně pak Lucie Koubek a Iva Pichlíková. Jste nejlepší!

  Číst dále...

 4. Minutové Japonsko #46: Halloween bez jakuzy
  9. 10. 2020
  Poštovní robot - Suga ruší hanko - Jakuza nesmí rozdávat sladkosti. Novinky z Japonska #46. Do dvou minut. Výběr je na mně, poslech na vás. >>> ROZŠÍŘENOU VERZI PODCASTU si můžete poslechnout na Patreonu: www.patreon.com/yattacz Čtěte. Černé na bílém: ----- Doručovací robot: https://japantoday.com/category/national/mail-delivery-robot-makes-test-run- on-tokyo-road-amid-pandemic Suga ruší hanko: https://japantoday.com/category/politics/prepare-to-get-rid-of-hanko-suga- tells-government Zemřel Kenzo: https://forbes.cz/zemrel-kenzo-slavny-japonsky- navrhar-podlehl-nasledkum-koronavirove-nakazy/Jak se dělá KitKat: https://youtu.be/oPHPYVeyLBE (video, 4 minuty) Haloween bez jakuzy: https://soranews24.com/2020/10/07/yakuza-officially-banned-from-giving-kids- halloween-candy-by-japanese-government/ A song na závěr je ústřední melodie ze Super Mario Bros: https://youtu.be/_9bB7r0M9kg (video, 10 minut) Více o Japonsku si můžete přečíst na mém webu yatta.cz. --- Velké díky mým Patronům, kteří vydávání podcastů podporují: McMichal, Roman Věžník, Marek Ostrčil, Agáta Vřeská, Jan Onesork, Jan Petřík a hlavně pak Lucie Koubek a Iva Pichlíková. Jste nejlepší!

  Číst dále...

 5. 7samurajů #06: Je Japonsko drahá země?
  4. 10. 2020
  Drahé, levné... Nebo něco mezi tím? Jaké je Japonsko ve skutečnosti? Epizoda 06 >>> Jedna otázka, spousta odpovědí. Japonsko pohledem japanologa, cestovatelky i majitele rámen baru. O tom je můj (náš) podcast nazvaný příznačně „7samurajů“. Tematický podcast o cenách: https://soundcloud.com/danielsacha/yatta-03-co-stoji-japonsko (SoundCloud) https://spoti.fi/3naVRJm (Spotify) Rozpis nákladů na blogu: https://www.yatta.cz/2019/06/co-me-stalo-japonsko-korunu-po-korune/ A tady je moje jednotka samurajů: 1)Jan Kudla, zakladatel Česko-japonského centra v Ostravě 2) Terka Bělecká, absolventka Asijských studií, které učila mj. na MU v Brně 3) Lusi Melounová, autorka skvělého YouTube kanálu Japondělí 4) Petr Holý, japanolog a zakladatel Českého centra v Tokiu 5) Jirka Vyzourek a Honza Miňha, zakladatelé úspěšného baru Ramen Brno 6) Zuzka a Michal Blažkovi (Mizubizu), cestovatelé, kteří na kolech projeli celé Japonsko 7) Zuzka Lochmanová, která dva roky učila děti ve školce v Japonsku Staňte se Patronem a podpořte další tvorbu podcastů: www.patreon.com/yattacz --- Velké díky mým Patronům, kteří vydávání podcastů podporují: McMichal, Roman Věžník, Marek Ostrčil, Agáta Vřeská, Jan Onesork, Jan Petřík a hlavně pak Lucie Koubek a Iva Pichlíková. Jste nejlepší!

  Číst dále...