014 - Lukáš Porkert: Jak se provozuje FVE v řádu MW

014 - Lukáš Porkert: Jak se provozuje FVE v řádu MW

před 2 lety

96 min


Ahoj, V této epizodě jsme přivítali kamaráda Lukáše Porkerta, jehož celoživotní vášní je fotovoltaika. Lukáš má enormní přehled z energetiky a v minulosti šéfoval O&M oddělení ve dvou různých FVE společnostech. S Lukášem jsme se bavili o různých problémech, které se pojí se stavbou a provozem velkých fotovoltaických elektráren. Bavili jsme se také, kolik energie můžou fotovoltaiky dodat do systému, jak se dají využít v zemědělství nebo proč je zastavování polí a luk vlastně pro půdu prospěšné. Přejeme Vám příjemný poslech! Ondra a Ondra

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2025 České Podcasty