Jakub Grygar: Zvědavost je pro sociálního antropologa základní podmínkou, při výzkumu v terénu jsem měl párkrát obavy

Jakub Grygar: Zvědavost je pro sociálního antropologa základní podmínkou, při výzkumu v terénu jsem měl párkrát obavy

před 4 měsíci

24 min


Čím se jako sociální antropolog zabývá? Jak vzpomíná na svůj výzkum v polském pohraničí, kde pobýval rok a půl? A proč měl někdy při práci v terénu obavy?Do další epizody podcastu De Facto dorazil Jakub Grygar, sociální antropolog a vedoucí Katedry sociologie na Institutu sociologických studií FSV UK. Ve svém výzkumu se zabývá etnicitou, migrací, antropologií hranic či sociálním vyloučením.

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2025 České Podcasty