NAP a polycentrické právo v čajovně Cherubín

NAP a polycentrické právo v čajovně Cherubín

před 2 měsíci

81 min


Pokud se vám přednáška líbila a shledáváte ji hodnotnou, prosím, pošlete dobrovolný příspěvek v krypto či korunách! Pravidelná podpora a LN: https://opristavu.urza.cz/ BTC: bc1qqs0sutxykl5h97xa0fcu4qaptvkvq5ecm52qn9 LTC: ltc1qpcnumcpvx2a77p0shkxwawc555nepy25l0n090 Číslo účtu: 2201359764/2010; variabilní symbol: 5 -------- Z jedné přednášky v čajovně Cherubín se nakonec stal celý seriál; rád se tam vracím, protože to místo má správného čajovníka i skvělou atmosféru (a sochu Buddhy s nápisem: „Když bůh řekl: »Budiž světlo,« zvuk již existoval.“). Princip neagrese považuji za jeden ze základních pilířů anarchokapitalismu; polycentrické právo je pak praktickou implementací volnotržního práva. Jak spolu souvisejí? Může mít právo nějaký smysl i bez toho, aby bylo vymáháno silou? Na tyto – i další – otázky odpovídám v přednášce; rozebírám především to, co lidem nebývá jasné na první poslech. – Urza (www.urza.cz); autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení; učitel ve svobodné škole Ježek bez klece

Přihlašte se k newsletteruLadíme české podcasty do dokonalosti. Buďte u toho s námi!
Odesláním souhlasíte, aby vám ČESKÉ PODCASTY zasílaly pravidelné e-mailové newslettery o novinkách. Tento souhlas udělujete na dobu neurčitou s tím, že jej můžete kdykoliv bezplatně odvolat prostřednictvím tlačítka v každém newsletteru.
O tom, jak s vašimi osobními údaji (tj. e-mailem) nakládáme, si můžete přečíst na stránce zásady ochrany osobních údajů.
© 2025 České Podcasty