Cestování

Cestování

Zkušenosti cestovatelů ze světa i tipy na výlet po celé republice.

Autor podcastu: Český rozhlas

Poslední epizody


Cestování

Věděli jste, že klobouky zvané panamáky se pletou v Ekvádoru? Víme, za co vděčí svému názvu

12.8.2020 (07:00)

Slunce už zase pálí jako o život, a tak si možná říkáte, že se před ním uchráníte kloboukem. I největší sluneční žár prý vydrží klobouky z Ekvádoru. Pletení pokrývek hlavy je tam navíc tak zažité, že se před pár lety dostalo na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Jak se tradiční ekvádorské klobouky vyrábějí a proč se jim tak trochu ...

Cestování

O místech blízkých i vzdálených

9.8.2020 (11:05)

V El Pasu si můžete koupit pravé kovbojské boty. Ve Washingtonu je nový plot kolem Bílého domu. Výroba tartanových tkanin v Edinburgu. Bleší trh v Moskvě.

Cestování

Neustále hledám, jsem vizuální vysavač, říká o svém cestování výtvarník Patrik Proško

9.8.2020 (10:00)

Silnice s přechodem pro chodce na spadaném listí uprostřed českého lesa. Instalace z větví, dobarvovaných kamenů i odpadků... Patrik Proško je autorem 60 dočasných intervencí v 21 zemích... ze kterých zbyly jen fotografie.

Cestování

Zápisník Lubice Zlochové

9.8.2020 (07:50)

Černá barva je oblíbená například v módě, ve Španělsku na ni ale narazíte i v gastronomii. Pokrm černé barvy a ještě k tomu na černé pánvi asi spíš odradí než přivábí.

Cestování

Na Sibiři se bez něj neobejdete. Ruský náklaďák GAZ-66 projede jakýmkoliv terénem. Na korbu ale raději nesedejte

9.8.2020 (07:50)

Není moc náklaďáků, které dokážou projet hlubokým bahnem ve sklonu 45 stupňů. Vůz se oficiálně jmenuje GAZ-66, přezdívá se mu Šešíga a stal se legendárním už v dobách Sovětského svazu. Vozil vojáky v válce v Afghánistánu a armády bývalých republik sovětského impéria ho stále používají. Dnes slouží ale hlavně k dopravě v těžko ...

Cestování

Zápisník Pavlíny Nečáskové

9.8.2020 (07:40)

Objekt, který vám teď představíme, najdete na seznamech nejzajímavějších hotelů světa, ale i těch nejošklivějších a stejně tak nejzábavnějších. Stojí v Bratislavě.

Cestování

Specifické nářečí z německého Porýní vrátily do hry rockové kapely. Dnes se učí na akademii

9.8.2020 (07:35)

Podobně jako angličtina, i němčina má bezpočet dialektů a příbuzných jazyků. Jedním z nich je takzvaný kölsch, kterým se mluví v Kolíně nad Rýnem. Na lekci tohoto specifického jazyka zašel zpravodaj Radiožurnálu Václav Jabůrek.

Cestování

Zápisník Lubomíra Smatany

9.8.2020 (07:20)

Není moc náklaďáků, které dokáží projet hlubokým bahnem ve sklonu 45 stupňů. V Rusku na Sibiři ale takové auto potřebujete, jinak se nikam nedostane.

Cestování

Černá barva na talíři příliš neláká. Ale nenechte se odradit, radí Španělé a doporučují svoji černou rýži

9.8.2020 (07:15)

Černá barva není oblíbená jenom v módě, ve Španělsku na ni narazíte i v gastronomii. Pokrm černé barvy a na černé pánvi, vás asi na první pohled nezláká. Ale ochutnat byste ho určitě měli, doporučuje reportérka Lubica Zlochová. Aros negro neboli černá rýže je ve Španělsku skvělou pochoutkou.

Cestování

V podhůří Karpat najdete kouzelný komorní skanzen. Jak se žilo v chudém kraji?

7.8.2020 (12:00)

K nejmalebnějším koutům Polska patří podhůří Karpat. Když odbočíte z hlavních cest do Národního parku Babia Góra, ocitnete se rázem v krajině s kouzelným malým skanzenem zdejší lidové architektury Sidzina, který málokdo zná.

Mohlo by vás zajímat

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.