Digitální banka budoucnosti

Komerční banka
Digitální banka budoucnosti je podcast dívající se pod pokličku digitalizace Komerční banky.V první sérii se v rozhovorech s lidmi, kteří se zabývají developmentem, vývojem produktů či UX, dozvíte, jak se KB mění a jak se zde pracuje. Vysvětlíme si specifika práce v bankovním sektoru, jak zde funguje agilní model a dozvíte se také životní příběhy a zkušenosti lidí se zásadním slovem na digitální část KB.
Web RSS 

Seznam epizod

 1. Tomáš Michálek & Pavel Rothbauer - KB Smart Solutions aneb KB a partnerství se StartUpy
  16. 10. 2020
  Pozvání do dalšího dílu podcastu Digitální banka budoucnosti přijali Tomáš Michálek (Startup Scout) a Pavel Rothbauer (Company Developer) z KB Smart Solutions. Pánové nejen, že vysvětlí, v čem spočívají jejich pozice, ale vysvětlí nám i proč existuje a jak funguje KB Smart Solutions. Dále si povídáme o: úspěšných partnerstvích s firmami jako Upvest, Roger, ČEZ ESCO, Fakturoid nebo BudgetBakers co partnerství přináší bance, startupům a klientům jak vznikají interní startupy v KB nejčastějších chybách,které startupy dělají Pokud vás zajímá svět startupů nebo jak může fungovat efektivní spolupráce mezi startupy a korporací, tento díl vás bude bavit.

  Číst dále...

 2. Michal Vytiska & Palo Blaho: Agilní transformace v KB
  17. 9. 2020
  Vítejte u dalšího dílu podcastu Digitální banka budoucnosti. Tentokrát jsou hosty Michal Vytiska a Palo Blaho. Tématem podcastu je agilní transformace, hlavně pak její historie i současná podoba v Komerční bance. Michal dá svůj pohled z odpovědností za Strategický rozvoj a Palo z pozice Agilního konzultanta pro skupinu Sociéte Generale. V rozhovoru uslyšíte, jak vypadají agilní postupy a v čem se podobají zažitým zvykům, které každý zná ze svého života. Povídat si budeme i o tom, jak změnit myšlení zaměstnanců,jaké má taková změna nástrahy a jak o ni přemýšlet. Na závěr se dozvíte, jak lze agilní principy využít i ve vlastním životě. V rozhovoru uslyšíte: Proč se KB vydala cestou agilní transformace Proč na agilitu neexistuje univerzální kuchařka Agilní transformace vs. agilní reorganizace Jak v KB fungují samoorganizované týmy Jaké jsou indikátory agile transformace V jaké fázi se KB banka nachází a kde může být dnes inspirací pro ostatní

  Číst dále...

 3. Martin Sládeček & Vojtěch Komenda – Bankovní identita a nová služba KB Můj Podpis
  17. 8. 2020
  V tomto díle podcastu navážeme na rozhovor s Martinem Sládečkem. K Martinovi se totiž přidá Vojtěch Komenda, který se jako Product owner věnuje převážně rozvoji autentizace a podpisu dokumentů v rámci KB. Pokud vás zajímá bankovní identita, transformace a digitalizace služeb ve Vašem businessu, jak začít s digitalizací Vaší firmy a jak pro to využít právě vzdálené podepisování smluv, tak v tomto díle se mnohé dozvíte.Martin s Vojtěchem proberou například: - Co je bankovni identita a kdy bude dostupná? - Jaké jsou autorizační metody a v čem se liší? - Jak můžeme podepisovat dokumenty a vzdáleně prokazovat naší totožnost už nyní? - Jak funguje nový KB produkt Můj podpis? - Jak konkrétně by mohl zákazníkům zlepšit život?

  Číst dále...

 4. Martin Sládeček - Open banking a inovace v bankovnictví
  10. 8. 2020
  Pozvání do dalšího dílu podcastu přijal Martin Sládeček - evangelizátor a tvář všeho co se děje kolem Open Bankingu. Nepřekvapí vás proto, že Open Banking je hlavním tématem rozhovoru. S Martinem probereme nejen, jak se tato oblast vyvíjí a mění svět bankovnictví, ale i další trendy a vize, které nás čekají. V podcastu s Martinem se dozvíte i: Jak si v Open bankingu stojí Komerční banka? Co to vlastně je API? Proč právě probíhá třetí bankovní revoluce a jaké byly ty předchozí? Co Open banking změní pro zákazníky?
 5. Dagmar Eliášová & Kryštof Sedlák - Platební (r)evoluce
  1. 7. 2020
  Vítejte u dalšího dílu podcastu Digitální banka budoucnosti. Dnes se budeme věnovat platební (r)evoluci. Platební styk prochází jako ostatní oblasti technologickým pokrokem. Cash a dlouhé bankovní převody už jsou hudbou minulosti a nastupující nové technologie a témata jako digitalizace karet, okamžité platby a otevřené bankovnictví rychle získávají oblibu. Hosty tohoto dílu jsou Dagmar Eliášová – product owner s lety zkušeností v oblasti platebních karet a Kryštof Sedlák – chapter lead,který se zabývá rozvojem plateb v KB více než 10 let. V tomto podcastu uslyšíte: - V čem je specifická pozice product ownera a chapter leada? - Jak budou vypadat platby v budoucnosti? - Něco málo o otevřeném bankovncitví a okamžitých platbách. - O zkušenostech získaných v interním startupu zaplaceno.cz – a jak ovlivňuje prostředí banky. Pokud vás baví zákulisí plateb, tak si nenechte tento díl ujít! A samozřejmě oceníme pokud podcast nasdílíte nebo se přihlásíte k odběru.

  Číst dále...