Lupa.cz

Lupa.cz

Podcast serveru Lupa.cz, který sleduje dění nejen na českém internetu. Zpovídáme zástupce české e-commerce, IT scény, mediálních domů i osobnosti z dalších souvisejících oborů.

Autor podcastu: Internet Info

Poslední epizody


Lupa.cz

Ondřej Hájek (eHub): Přes affiliate prodají některé e-shopy až 15 % zboží

13.7.2020 (19:38)

Prodej přes affiliate marketing tvoří u některých tuzemských e-shopů až 15 procent, říká Ondřej Hájek, spolumajitel jedné z českých affiliate sítě eHub. A někteří partneři online obchodů si tak vydělají měsíčně i přes čtvrt milionu, dodává.

Lupa.cz

Pavel Doležal, Petr Šimeček (Keboola): Dobrovolníci nemůžou suplovat roli státu. Chceme za COVID19CZ udělat hezkou tečku

28.6.2020 (19:50)

Nebyl to jen nějaký „hackathon“, kde se něco udělá, aby se to pak vyhodilo do koše. Naše projekty si přebírá stát a na další krizi tím pádem bude lépe připravený, říkají dvě z klíčových osobností iniciativy COVID19CZ Pavel Doležal a Petr Šimeček.

Lupa.cz

Oliver Dlouhý (Kiwi.com): Z aerolinek se nám zatím nepodařilo vymoci ani 10 % peněz

15.6.2020 (20:57)

Hlavně mladí lidé začínají postupně zase létat, situace je ale pořád hodně složitá, říká Oliver Dlouhý, spoluzakladatel vyhledávače letenek Kiwi.com. Oživení ale zatím vidí jen v letech po Evropě, mezikontinentální lety se podle něj zvednou až v druhé polovině příštího roku.

Lupa.cz

Ondřej Krátký (Liftago): Budujeme novou profesi, která se jmenuje „přeprava všeho“

3.5.2020 (21:26)

Jsme síť propojených řidičů, která nemá kapacitní limity, říká výkonný ředitel taxikářské firmy Liftago Ondřej Krátký. Jak se popasovala z 90% propadem poptávky po taxících a jak ji krize proměnila?

Lupa.cz

Tomáš Kapler (CoroVent): Na bedny s ventilátory chceme napsat „Powered by Czech Heart“

21.4.2020 (22:34)

Jak vznikal unikátní český plicní ventilátor, který má pomáhat pacientům s COVID-19? Byl to hackathon, který netrval dva dny, ale měsíc. Někdy jsme celou noc nespali nebo jsme nechodili domů a spali v laboratoři, vzpomíná na první měsíc projektu Corovent autor myšlenky a projektový manažer Tomáš Kapler. 

Lupa.cz

Filip Rožánek: Některá média současnou krizi nepřežijí

8.4.2020 (20:18)

Současnou krizi kvůli koronavirové pandemii nepřežijí některá média, říká editor Digizone.cz a mediální analytik Filip Rožánek. Například sportovní média přišla najednou o obsah a mohou nabízet jen reprízy nebo staré zprávy.

Lupa.cz

Jiří Hlavenka: Koronavirus změní vše, co se dříve dělo mezilidským kontaktem

2.4.2020 (20:34)

Koronavirová pandemie zcela změní nejen českou ekonomiku, objeví se ale nové příležitosti. Změna čeká i způsob vyučování nebo poskytování lékařských služeb, říká investor Jiří Hlavenka.

Lupa.cz

Pavel Kuchta (Revolt): V Praze budeme mít 1350 koloběžek, sdílení nabídneme všem majitelům aut

5.3.2020 (20:16)

V ulicích Prahy se začínají objevovat další sdílené, tentokrát žlutočerné elektrokoloběžky. Stojí za nimi společnost Revolt, která na území hlavního města nabízí k zapůjčení elektroautíčka nebo elektroskútry. "Máme v plánu, že během několika měsíců budeme mít v Praze na 1350 elektrických koloběžek," říká v podcastu pro portál Lupa.cz ...

Lupa.cz

Pavla Klimešová (V síti): Šokovalo nás, jak brutálně sexuální predátoři útočí

17.2.2020 (20:16)

Od 27. února se v kinech začne promítat film V síti, který mapuje chování sexuálních predátorů na internetu. Policie už na základě natáčení obvinila několik mužů, detaily zveřejní v den premiéry. Výkonná producentka v podcastu mluví o tom, jak natáčení probíhalo, jak reagovali natočení sexuální predátoři nebo co ji nejvíc překvapilo.

Lupa.cz

Jaromír Novák: Podám žalobu, způsob mého odvolání by mohl zpochybnit kroky ČTÚ

11.2.2020 (22:03)

Čtvrtý operátor, který bude závislý na současné trojce, bude mít závislost v DNA a nic nezmění, říká bývalý předseda rady ČTÚ Jaromír Novák. V podcastu pro Lupa.cz mluví i o svém nedávném odvolání.

Mohlo by vás zajímat

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.