Clicky

Nevýchova — Nevýchova
 • Facebook
 • Instagram
Logo podcastu: Nevýchova

Nevýchova

Nevýchova

Jak doma zastavit zlobení, vztekání, pláč a křik a začít si s dětmi rozumět

Apple  

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

93 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Jak zabavit svoje dítě aneb Já se nudím!
  Jak zabavit svoje dítě aneb Já se nudím!
  6. 3. 2023

  Taky pořád dětem organizujete nějaký program, vymýšlíte zábavu, vozíte je na kroužky a všemožné dětské akce… a pak vás ta věta stejně dostane? „Mamí, tatí, já se nudím!“ Co teď? Máme tip, poslechněte si :) 99 nápadů, jak zabavit děti doma, ale nečekejte. Koukneme na dětskou nudu z úplně jiného pohledu. Mamííí, šťávu! je nepravidelný podcast Nevýchovy o tom, jak dát rodičovství novou šťávu.

 2. Logo epizody: Jedna otázka, která pomůže, když nevíte „jak na dítě“
  Jedna otázka, která pomůže, když nevíte „jak na dítě“
  8. 2. 2023

  Tenhle příběh možná taky znáte: „Mami, já nemůžu,“ pípne Majda (3) u schodů. A nahoru to mají tři patra. Už zase, zase si vymejšlí. „Ale jo, Májinko, pojď, to dáme,“ zkusí ji mamka po dobrém vyhecovat. A pak vyzkouší ještě sedm dalších způsobů, jak ji nahoru dostat. Nakonec ji vleče jak tašku s nákupem a pění. Jak teda na ni, když jí nechcete dát rovnou jednu přes p*del?

 3. Logo epizody: 7 situací, kdy děti prudí: Chcete po nich, aby se chovaly správně?
  7 situací, kdy děti prudí: Chcete po nich, aby se chovaly správně?
  9. 1. 2023

  Pár běžných situací ze života s námi dětmi. Asi je znáte, mamko, taťko. Ale znáte je i z druhé strany? Víte, šmírujeme vás. Na ulici, na pískovišti, cestou… My děti vás prostě máme pořád na očích. A snažíme se chovat správně. Úplně jako vy. Dívejte. A jestli chcete naše chování změnit, začněte tady.

 4. Logo epizody: Tabu ve výchově: Dětem to neříkejte, prosím vás
  Tabu ve výchově: Dětem to neříkejte, prosím vás
  7. 11. 2022

  Tenhle článek je malá exkurze do světa našich dětí. Do míst, kam se nám rodičům většinou moc nechce :) A tak vás možná trochu překvapí. Nebo vás začne štvát a budete mít nutkání ho zavřít. Ale zkuste prosím vydržet do konce. Můžete si z něj odnést nezapomenutelný prožitek, který vám ve vztahu s dětmi pomůže.

 5. Logo epizody: Proč nechránit dítě před smutkem
  Proč nechránit dítě před smutkem
  10. 10. 2022

  Chcete dítě před smutkem ochránit? Radši mu řeknete, že Píďa spinká, když vám umře křeček? Nebo mu zatajíte, že jste rozdrbaného plyšáka hodili do koše, a když si na něj vzpomene, řeknete, že už ho asi nemáte, nebo si vymyslíte nějakou báchorku o tom, že šel do světa? A co když je milosrdná lež nechrání, ale připravuje o důležitou schopnost do života?