• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Pastoral Brothers

Karel a Jakub
Jsme evangeličtí faráři. Nápad točit videa jsme dostali v hospodě u piva. Jsme mladí a víra v Boha pro nás hodně znamená. Chceme ukázat, že církev v dnešní době nemusí být zakonzervovaná do minulosti. Chceme mluvit dnešním způsobem o křesťanských tématech, která mají nadčasovou platnost. Věříme, že se u nás lidi pobaví a poznají, že církev je pro všechny!
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

80 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Člověkologie s Petrem Gallusem - Slyšeli jsme slovo Boží... Ámen!
  Člověkologie s Petrem Gallusem - Slyšeli jsme slovo Boží... Ámen!
  10. 5. 2021
  V tomto dílu se věnujeme Božímu slovu. Jak k nám Bůh mluví? Dá se nějak rozlišit, když ke mně mluví Bůh nebo naše podvědomí? Jak může být Bible Boží slovo, když ji napsala lidi? Pár myšlenek z podcastu: - Věřící nemají speciální anténu pro Boha. Bohu pro sebezdělení stačí náš jazyk a chápání. - Ani Bůh u člověka nedokáže zařídit pochopení jeho Slova. Bůh riskuje ve vztahu s člověkem nepochopení. - To,co máme před sebou v Bibli není Boží slovo. Jsou to svědectví o Božím slovu z konkrétních perspektiv a konkrétní doby. - My si klademe stejné nebo analogické otázky, jako autoři Bible. - V různách dobách mluví různé Biblické texty. - Boží slovo je něco, co se děje.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: Člověkologie s Petrem Gallusem - Stvořeni ke komunikaci
  Člověkologie s Petrem Gallusem - Stvořeni ke komunikaci
  3. 5. 2021
  Věděli jste, že porozumění je velká vzácnost? Jsme stvořeni ke komunikaci, ale přitom každodenně zažíváme, že si nerozumíme. Proč to tak je? A rozumí nám Bůh? A my jemu?
 3. Logo epizody: Člověkologie s Petrem Gallusem - Člověk jako průsečík
  Člověkologie s Petrem Gallusem - Člověk jako průsečík
  26. 4. 2021
  V dnešním dílu jsme se zaměřili na to, v čem je založeno naše lidství. Připravte si kafe a pozorně poslouchejte, protože jsme toho fakt hodně prodebatovali. Pár myšlenek: Nerozhodli jsme, že tu jsme, ale rozhodujeme, jak budeme. U posledního soudu nebudeme souzeni jen sami za sebe,ale v kontextu vztahů. Vztah s Bohem zakládá lidskou osobu. Je skvělý pracovat pod dobrým šéfem. V paměti okrajuji svoji osobu.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: Člověkologie s Petrem Gallusem - Teologická antropologie? Wtf?
  Člověkologie s Petrem Gallusem - Teologická antropologie? Wtf?
  19. 4. 2021
  Rozjíždíme novou řadu s naším oblíbeným systematickým teologem Petrem Gallusem. V ní se zaměříme na teologickou antropologii. Jednoduše řečeno co to znamená být člověkem před Bohem. V tomhle dílu jsme si povídali o tom, co z nás dělá lidi. Jestli jsme jen hrouda masa, 150 tisíc řádku kódu, nebo ještě něco víc.
 5. Logo epizody: Židovská stories s Pavlem Hoškem - Chasidé a smysl života
  Židovská stories s Pavlem Hoškem - Chasidé a smysl života
  29. 3. 2021
  Dnes se budeme věnovat tématu, co nám chasidé mohou říct k hledání smyslu života. Ti poučení už ze Stopařova průvodce po galaxii vědí, že to je 42. Ale my se to tu pokusíme trochu rozvést. Buď, kdo jsi! Před smrtí rabi Zusja řekl: Před nebeským soudem se mě nezeptají, proč jsi nebyl Abrahamem? Proč jsi nebyl Mojžíšem? proč jsi nebyl Davidem? Zeptají se mě: proč jsi nebyl Zusjou z Hanipole?