• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Městská divadla pražská

MDP
Podcastový kanál Městských divadel pražských. Nechte se vtáhnout do děje sérií DIVADLO DO UŠÍ nebo si v pořadu MODERNÍ DIVADLO poslechněte rozhovory o aktuálních tématech ze světa divadla a umění.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: DIVADLO DO UŠÍ: Andělé v Americe
  DIVADLO DO UŠÍ: Andělé v Americe
  16. 4. 2021
  Jsou v Americe andělé? Jak se prolíná epidemie AIDS, Raeganova vláda a nebe, které opustil Bůh? Poslechněte si podcast k fantastické fresce ověnčené Pulitzerovou cenou o lidech sestupujících do jámy pekla a nacházejících cestu ven.V pořadu k inscenaci Andělé v Americe uslyšíte herce Viktora Dvořáka, Tomáše Havlínka, Martina Donutila a dramaturgyni Simonu Petrů.
 2. Logo epizody: DIVADLO DO UŠÍ: Honzlová
  DIVADLO DO UŠÍ: Honzlová
  1. 4. 2021
  Kdo je Jana Honzlová? Jak se vypořádává s těžkou dobou 50. let? Proč je její příběh stále aktuální? Poslechněte si podcast o hrdince, která nepoužívá humor pro zábavu, ale jako způsob přežití. V podcastu k inscenaci Honzlová na motivy románu Zdeny Salivarové uslyšíte herce Beátu Kaňokovou, Petra Konáše, Evellyn Pacolákovou a režiséra Jakuba Nvotu. Série dramaturgických podcastů DIVADLO DO UŠÍ vás vtáhne do děje a kontextu hry,prozradí zajímavosti o životě autora i charakteru postav. To vše vám poví hlasy představitelů hlavních rolí a tvůrců za doprovodu hudby z inscenace.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: MODERNÍ DIVADLO: Běloruská protestní poezie
  MODERNÍ DIVADLO: Běloruská protestní poezie
  19. 3. 2021
  Je umění pro své tvůrce nebezpečné? Dá se uměním změnit svět? Poslechněte si podcast o současné běloruské poezii. V pořadu, kterým vás provází Lenka Dombrovská, zazní revoluční básně běloruských autorů – Maxe Ščura, Nasti Kudasavové, Pavla Kapanského, Taťany Světašovové, Georgije Bartoše a Anny Manankovové a protest song zpěvačky Koob Dele.O roli umění v Bělorusku pohovoří překladatel Max Ščur. Podcastový pořad MODERNÍ DIVADLO o aktuálních uměleckých a společenských tématech. Poslouchejte rozhovory šéfredaktorky časopisu Moderní divadlo Lenky Dombrovské s inspirativními osobnostmi ze světa divadla a umění.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: DIVADLO DO UŠÍ: Romeo a Julie
  DIVADLO DO UŠÍ: Romeo a Julie
  3. 3. 2021
  Proč je příběh Romea a Julie věčný? A jak dílo ovlivnila morová epidemie? Poslechněte si podcast o nejslavnějších milencích všech dob v podání herců Zdeňka Piškuly, Kateřiny Marie Fialové, Martina Donutila a dramaturga Daniela Přibyla! Série dramaturgických podcastů DIVADLO DO UŠÍ vás vtáhne do děje, historického pozadí, života autora i charakteru postav. A uslyšíte také scény a hudbu z inscenace!To vše vám poví hlasy představitelů hlavních rolí a tvůrců.

  Číst dále...

 5. Logo epizody: DIVADLO DO UŠÍ: Sláva a pád krále Otakara
  DIVADLO DO UŠÍ: Sláva a pád krále Otakara
  22. 2. 2021
  Byl lepším králem Přemysl Otakar II., nebo Rudolf I. Habsburský? Kdo nakonec rozhodl o osudu hry a proč představení muselo probíhat v obležení policie? Poslechněte si podcast o dramatu ničivé ctižádosti, moci, vášni, manipulaci a cestě Čechů z deště pod okap. V novém dílu série dramaturgických podcastů uslyšíte dramaturgyni Simonu Petrů, režiséra Michala Hábu a herce Ivana Luptáka,Martina Pechláta a Tomáše Milostného! Série dramaturgických podcastů DIVADLO DO UŠÍ vás vtáhne do děje, historického pozadí, života autora i charakteru postav. A uslyšíte také scény a hudbu z inscenace! To vše vám poví hlasy představitelů hlavních rolí a tvůrců.

  Číst dále...