• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Fuckupy v IT

Matěj Kotrba
Otevřeně o fuckupech a průšvizích v IT. Jaké fuckupy hosté za svojí kariéru v IT zažili, jak je vyřešili a jak se z nich můžete poučit vy? Rychlý a pragmatický sharing IT expertů. Podcastem provází Matěj Kotrba.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

90 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: 36: (Ne)pochopení role Scrum Mastera, tlak na rychlé změny a 6 týmů najednou / Ondřej Suchánek
  36: (Ne)pochopení role Scrum Mastera, tlak na rychlé změny a 6 týmů najednou / Ondřej Suchánek
  26. 1. 2021
  Ondřej Suchánek je Scrum Master a Agile coach společnosti Eleveo. V našem povídání se rozpovídal o fuckupech, které přirozeně souvisí hlavně s rolí Scrum Mastera, ovšem mají přesah do každodenního fungování týmů ve firmách. Mluvil o tom, jak měl v Zonky v jednu chvíli na starost 6 development týmů, nebo jak tlačil na rychlé změny v týmech, když přišel do Eleveo. V závěrečné úvaze pak Ondra sdílel,jak je dnes nesprávně vnímána role Scrum Mastera a jak by to mohlo vypadat v "ideálním světě". Příjemný poslech.

  Číst dále...

 2. Logo epizody: 35: Prosazování technologií bez podpory vývojářů & vývoj vlastního K8s / Kryštof Hilar, ThreatMark
  35: Prosazování technologií bez podpory vývojářů & vývoj vlastního K8s / Kryštof Hilar, ThreatMark
  19. 1. 2021
  Kryštof Hilar je co-founder a CTO cybersecurity start-upu ThreatMark. V našem povídání sdílel, jak si nevědomky vyvíjeli vlastní K8s. Dále pak jak to dopadá, když se prosazuje nějaká technologie nebo řešení bez podpory lidí v týmu a jak moc velký problém dneska je, když cíle a motivace jednotlivců nejsou v souladu s firmou a jak moc je to krátkozraké. Příjemný poslech.
 3. Logo epizody: 34: Nedefinované role a odpovědnosti v týmu, MVP za 40 milionů a "férové" tendry / Radek Petr, MoroSystems
  34: Nedefinované role a odpovědnosti v týmu, MVP za 40 milionů a "férové" tendry / Radek Petr, MoroSystems
  12. 1. 2021
  Radek Petr je Head of Delivery společnosti MoroSystems, která se zabývá mj. zakázkovým vývojem pro svoje klienty. Při našem povídání sdílel opakující se fuckup, jak si většina klientů myslí, že přesně ví, co chce, ale ve skutečnosti to jenom tuší. A proč je to problém. Dále pak mluvil o chaosu, který vzniká, když v týmu nejsou jasně pojmenované role a definované zodpovědnosti.No a závěrem pak věčný evergreen "férových" tendrů v IT a jak dodnes probíhají podle 15 let starých principů. Příjemný poslech.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: 33: Váš názor změní podcast a posune ho na další úroveň!
  33: Váš názor změní podcast a posune ho na další úroveň!
  22. 12. 2020
  Vánoce jsou za dveřmi. Všichni už se těší na volno a až stráví Vánoce se svými blízkými. Proto vydám další oficiální epizodu až v první polovině ledna. Do té doby lze poslechnout epizody, které jste třeba nestihli. Pokud byste však měli chvilku času (mezi bramborovým salátem a cukrovím), moc byste mi pomohli sdílením vaší zpětné vazby na dosavadní podobu podcastu. Zajímá mě, jak o něm přemýšlíte,jak ho hodnotíte a jak ho pro vás mohu vylepšovat. Stačí odpovědět na 4 otázky v tomto jednoduchém Google formuláři: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdpoM2jE156FWptI0DOLaykXfB3jYC1fQ70BmoQU7aB1jMvqQ/viewform?usp=sf_link Děkuji za přízeň a do Nového roku hlavně zdraví!

  Číst dále...

 5. Logo epizody: 32: My jeli agilně, ale klient očekával FTFP & žabomyší války mezi IT a businessem / Jiří Tobolka
  32: My jeli agilně, ale klient očekával FTFP & žabomyší války mezi IT a businessem / Jiří Tobolka
  15. 12. 2020
  Jiří Tobolka je BI a data expert a zároveň co-founder společnosti BizzTreat. V našem povídání sdílel několik "business-ajťáckých" fuckupů. Třeba jak kvůli chybě v databázi a nedostatečnému mechanismu kontroly nadhodnotili klientovu firmu o 10 milionů Kč. Dále jak si mysleli, že pro klienta vyvíjejí agilně, ale on to bral jako FTFP zakázku. Nebo jak ve firmách a týmech neustále pozorují "žabomyší války" mezi IT a businessem,vzájemné nepochopení, nerespektování se a to, jak netáhnou za jeden provaz. Příjemný poslech.

  Číst dále...