• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Fuckupy v IT

Matěj Kotrba
Otevřeně o fuckupech a průšvizích v IT. Jaké fuckupy hosté za svojí kariéru v IT zažili, jak je vyřešili a jak se z nich můžete poučit vy? Rychlý a pragmatický sharing IT expertů. Podcastem provází Matěj Kotrba.
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

93 %

Seznam epizod

 1. Logo epizody: 45: Zpomalení expedice zásilek a nedorozumění mezi developmentem a operations / Přemek Krajčovič, NOTINO
  45: Zpomalení expedice zásilek a nedorozumění mezi developmentem a operations / Přemek Krajčovič, NOTINO
  20. 4. 2021
  Přemek Krajčovič je Head of Software Development společnosti NOTINO. V našem povídání sdílel, jak nedávno špatně cachovali a padal jim web, nebo jak poprvé Přemek nasazoval interní systém ELIS a zpomalil expedici zásilek. V závěrečné úvaze pak hovořil o tom, jak by si přál eliminovat nedorozumění a bariéry mezi developmentem a operations. Příjemný poslech.
 2. Logo epizody: 44: Když nemáte nikoho na novou technologii a proč by vývojáři měli chápat business case svojí firmy / Jiří Mašek, Seznam.cz
  44: Když nemáte nikoho na novou technologii a proč by vývojáři měli chápat business case svojí firmy / Jiří Mašek, Seznam.cz
  13. 4. 2021
  Jiří Mašek je Product Manager v Seznam.cz, kde má v divizi reklamy na starost platformní big data tým. V našem povídání sdílel, jak jim projekt na 6 měsíců trval nakonec rok a půl, nebo jak narazili při zavádění nové technologie aneb nemáme na tu věc nikoho a neumíme to - nevadí - hurá do toho! Závěrem pak hovořil o tom, jak důležité je, aby vývojáři (a nejen oni) znali business case svojí firmy a rozuměli jejich zapojení do celku.Příjemný poslech.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: 43: Výkupné za hacknuté zálohy a pečlivost IT správců / Martin Haller
  43: Výkupné za hacknuté zálohy a pečlivost IT správců / Martin Haller
  6. 4. 2021
  Martin Haller je etický hacker a cybersecurity expert. V našem povídání sdílel, jak s PATRON IT zachraňují hacknuté a zašifrované zálohy klientů aneb placení výkupného. Dále jak před X lety zakládal vlastní společnost, ale nedomyslel, že bude muset kromě své milované iT práce řešit milion věcí okolo. Závěrem pak Martin sdílel úvahu o tom, jak by si přál, aby IT správci nebyli občas tak leniví,byli pečlivější a brali svou práci zodpovědně. Příjemný poslech.

  Číst dále...

 4. Logo epizody: 42: Q&A Matěj Kotrba n.1 + důležitá informace
  42: Q&A Matěj Kotrba n.1 + důležitá informace
  9. 3. 2021
  Po čase opět trochu odlehčená a netradiční epizoda. Přišla mi od vás posluchačů spousta dotazů týkajících se jak podcastu, ale také mě osobně. V této epizodě "otázky a odpovědi" zodpovídám dotazy týkající se mě + na závěr jedna důležitá informace týkající se podcastu. Příjemný poslech.
 5. Logo epizody: 41: Když z vývojáře uděláte manažera a nepovedené zavádění pohyblivé mzdové složky / Vašek Jareš, ShipMonk
  41: Když z vývojáře uděláte manažera a nepovedené zavádění pohyblivé mzdové složky / Vašek Jareš, ShipMonk
  2. 3. 2021
  Vašek Jareš je Principal Engineer technologického start-upu ShipMonk. V našem povídání sdílel, jak v době, kdy se stal z vývojáře manažerem, zaváděl pohyblivou mzdovou složku a jak to nefungovalo. Dále jak ShipMonk v průběhu let rostl rychleji, než jeho manažerské dovednosti a k čemu to vedlo. V závěrečné úvaze pak Vašek hovořil o tom, jak je kontraproduktivní,když týmy netáhnou za jeden provaz aneb věty typu "business chce.." vs "drahý development.." k ničemu nevedou. Klíčová slova epizody: ShipMonk, logistika, start-up, development vs business, organizace týmu, project management Příjemný poslech!

  Číst dále...