• Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Makám z domu

Český rozhlas
Spasí home office naše životy? Pandemie koronaviru na jaře poslala obrovské množství lidí na home office. Co se dlouho jevilo jako vize budoucnosti, se rychle stalo realitou. Řada firem si nové pracovní postupy osvojuje a opouští kanceláře. Jak se promění společnost, pokud budeme častěji pracovat z domova? Ovlivní to ekonomiku, dopravu nebo naše osobní životy?
Web 

Hodnocení

Moje hodnocení:

Skóre podcastu:

--

Ohodnoť podcast!

Skóre se objeví až podcast ohodnotí několik uživatelů. Měj chvíli strpení

Seznam epizod

 1. Logo epizody: Home office nahrává vzdělanějším. Budoucnost je ve službách a pomáhajících profesích, říká ekonom
  Home office nahrává vzdělanějším. Budoucnost je ve službách a pomáhajících profesích, říká ekonom
  4. 11. 2020
  Přibližně třetina Čechů a Češek může pracovat na home officu. „Čím vyšší vzdělání, tím vyšší šance, že budete moct pracovat z domova,“ říká ekonom Petr Janský. Co promlouvá do možnosti mít home office? A jak nejen pandemie promění trh práce?
 2. Logo epizody: Home office může mezi partnery vyvolat problémy. Pandemie nás ale často spíše spojuje, říká psycholog
  Home office může mezi partnery vyvolat problémy. Pandemie nás ale často spíše spojuje, říká psycholog
  21. 10. 2020
  V sérií rozhovorů Makám z domu jsme v minulých dílech řešili hlavně strukturální, společenské problémy nebo změny, které home office přinese. Jak se ale dotkne naší bezprostřední psychiky nebo partnerských vztahů? A co můžeme sami pro dobré zvládání práce z domova udělat? „Důležité je udělat si dobrou strukturu. Stejně jako to dělám,když jdu do práce,“ říká psycholog, terapeut a lektor Michal Petr.

  Číst dále...

 3. Logo epizody: Volání po home officu je spíše voláním po zkrácení pracovní doby, říká politoložka
  Volání po home officu je spíše voláním po zkrácení pracovní doby, říká politoložka
  14. 10. 2020
  Zhoršená epidemiologická situace v Česku naznačuje, že z domova budeme pracovat čím dál tím častěji. V minulém díle jsme mluvili o tom, jak se promění města. Jak ale častější práce z domova promění veřejný prostor a naši soudržnost? Nejen o tom jsem v dalším díle série rozhovorů Makám z domu hovořila s politoložkou Kateřinou Smejkalovou.
 4. Logo epizody: Kancelářské budovy může čekat stejný osud jako fabriky ve městech, říká urbánní antropolog
  Kancelářské budovy může čekat stejný osud jako fabriky ve městech, říká urbánní antropolog
  7. 10. 2020
  Vlivem pandemie řada firem opustila své kanceláře nebo redukovala jejich počet. Promění se naše města? Přestanou se stavit administrativní budovy? A co se stane s jejich okolím? „Pokud by problémy s pandemií a všeobecná tendence chodit méně do práce se potvrdily,tak se administrativní objekty dostanou do stejné pozice jako kdysi ty industriální,“ říká v druhém dílu série rozhovorů Makám z domu urbánní antropolog Michal Lehečka.

  Číst dále...

 5. Logo epizody: Home office prohlubuje důvěru mezi šéfy a podřízenými, říká právnička v sérii Makám z domu
  Home office prohlubuje důvěru mezi šéfy a podřízenými, říká právnička v sérii Makám z domu
  30. 9. 2020
  Dříve zaměstnanci poptávaný benefit, během pandemie pak jediná šance, jak udržet firmy v chodu. „Pohled na home office je plastičtější. Už to není ‚za žádnou cenu to svým podřízeným nedovolím‘, nebo že by zaměstnanci práci z domu považovali za úžasný sen,“ říká v prvním rozhovoru série Makám z domu Šárka Homfray, právnička věnující se zejména pracovnímu a služebnímu právu.Promění se vlivem home officu pracovní trh nebo požadavky na zaměstnance?

  Číst dále...